Ilustrační fotografie

Přijďte mezi nás

V roce 2015 můžeme říci, že patříme k nejaktivnějším sborům v okrese Louny a regionu Vladař. Především plníme výjezdové povinnosti v rámci našeho určení JPO II k 31.8.2015 jsme zvládli 27 výjezdů k dopravním nehodám, požárům a technické pomoci.

Máme aktivní a úspěšné sportovní mužstvo mužů a žen a trvale vozíme ze soutěží velmi dobrá umístění. Ve Vladařském poháru jsme letos celkově skončili v mužích i ženách druzí. Od září 2015 začali pracovat po úspěšném náboru 26.9.2015 mladí hasiči. Podílíme se na přípravě žáků ZŠ Lubenec pro soutěž Záchranář, díky níž začali někteří z žáků studovat požární problematiku na SOŠ v Chomutově. Našimi členy jsou i profesionální hasiči jako Václav Hadač, Václav Šeiner, Vlastimil Šeiner a další. Naši členové se aktivně zapojují do života obce, jsou členy zastupitelstva, pořádají kulturní akce, akce pro děti nebo se podílejí organizací a dohledem nad akcemi obce. V neposlední řadě úspěšně rozvíjejí spolupráci s partnerskou obcí Gornsdorf a jejím dobrovolným hasičským sborem.

SDH Lubenec patří v posledních 10ti letech v požárním sportu k nejlepším v okrese i kraji.

Výborné výsledky jsou vždy především zásluhou individuálního výkonu jednotlivců a soutěžního ducha celého družstva. Aktivními členy sportovního družstva jsou nyní – Durčanský Milan, Fischer Václav, Hadač David, Hadač Václav, Hamouz Karel, Liška Ondřej, Strunz Petr, Šeiner Václav, Šeiner Vlastimil, Vopat Stanislav.

Nejlepších sportovních výkonů trvale dosahují:

Ilustrační fotografie

Vlastimil ŠEINER, Václav ŠEINER, Ondřej LIŠKA

Jejich úspěchy:

15.6.2011 proběhly v Podbořanech krajské přebory HZS Ústeckého kraje. Zúčastnil se jich člen SDH Lubenec Václav Šeiner jako reprezentant družstva Ústí nad Labem. Svými výkony potvrdil, že patří k nejlepším v kraji a je právem členem závodního družstva Ústeckého kraje.

25.6.2011 se v Telcích uskutečnilo okresní kolo v požárním sportu. SDH Lubenec potvrdilo roli favorita a vyhrálo nejen všechny disciplíny,

ale i v jednotlivcích obsadilo první 3 místa.

Že se nejedná o náhodu, potvrzují i časy, se kterými by Ondřej Liška i Vlastimil Šeiner obsadili 25. a 26. místo na krajských přeborech HZS mezi 60 závodníky.

16.7.2011 se v Podbořanech konalo krajské finále v požárním sportu vítězů okresních kol kraje Ústí nad Labem. Naše sportovní družstvo SDH Lubenec i když mělo chvíli šanci na vítězství, obhájilo svou druhou pozici v kraji a potvrdilo, že jim je druhé místo v kraji asi souzené.

I v jednotlivcích skončil Václav Šeiner na 2.místě.

Je to úspěch, ale zamrzí, když díky rozhodčím přišli naši o účast na mistrovství republiky v Ostravě. V první disciplíně - běh na 100mpřekážek - mělo družstvo ze Lhenic (vítěz krajské soutěže) podle propozic skončit až na 4. místě, což by znamenalo konec nadějí na vítězství. Rozhodčí jim jejich prohřešek omluvili a nechali je vyhrát.

DĚKUJEME ZA SKVĚLOU REPREZENTACI OBCE LUBENEC !!!

PŘIJĎTE SI TO TAKÉ ZKUSIT, VYHLAŠUJEME NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ DO SPORTOVNÍHO DRUŽSTVA A VÝJEZDOVÉ JEDNOTKY.

KDO MÁ CHUŤ SPORTOVAT ČI POMÁHAT LIDEM V NOUZI, BUDE VÍTÁN.

DĚKUJEME VŠEM , KTEŘÍ NÁM POMÁHAJÍ………