Mladí hasiči
Školení vedoucích mládeže a rozhodčích hry Plamen

PLAMEN - Závod požárnické všestrannosti mladých hasičů tentokrát v Lubenci

Zahájení letošního ročníku hry Plamen se uskutečnilo 7. 10. 2017 v Lubenci. Za proměnlivého počasí se soutěže se zúčastnilo 15 SDH z celého okresu Louny. Účastníci soutěžili v kategoriích přípravka, mladší žáci, starší žáci, dorost družstva a dorost jednotlivci. Jednotliví soutěžící absolvovali střelbu ze vzduchovky, znalost topografických značek a požární techniky, vázání uzlů, ošetření zraněného, přeskok přes příkop nebo ručkování po laně. Během soutěže byl pro mladé hasiče zajištěn i doprovodný program, o který se postarala ZZC Bálková pod vedením npor. Bc. Vladimíra Garnola s eskortními vozidly služeb cizinecké policie.

Za region Podbořanska se soutěže zúčastnila družstva SDH Vroutek a SDH Lubenec. SDH Vroutek se umístil v kategorii starší na 18. a 20. místě z celkových 21 pětičlenných hlídek.

SDH Lubenec se v kategorii mladší žáci umístil na 4. a 6. místě z 10ti pětičlenných hlídek. V kategorii starší žáci se umístil na 4. místě z 21 pětičlenných hlídek. V kategorii dorost jednotlivci se za mladší dorostenky prosadila Simona Zatloukalová, které z 5ti dívek vybojovala krásné 2. místo, v kategorii dorost střední se umístil na 3. místě Jiří Uhliar z 5ti chlapců a v kategorii starší dorost se umístil na 2. místě ze dvou Stanislav Zatloukal.

Nejvíce přálo štěstí družstvu SDH Cítoliby, které obsadilo v kategoriích přípravka, mladší žáci, starší žáci a dorost jednotlivci starší 1. místo. Všem vítězům gratulujeme, dík pak patří všem účastníkům a jejich vedoucím za obětavou dobrovolnou práci pro mladé hasiče a všem organizátorům této smysluplné soutěže.

Tereza Vopatová vedoucí MH SDH Lubenec


3.kolo Stimax Cupu 2017

Dne 23.9. 2017 se v Děčíně uskutečnilo na atletickém stadionu vyvrcholení soutěžní sezony v Ústeckém kraji. Konalo se poslední 4. kolo soutěže Stimax, poslední kolo Tohatsu cupu a také byly slavnostně předány dary Ústeckého kraje z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka v hodnotě 6,5 mil.

SDH Lubenec mělo své zastoupení ve Stimax cupu, a to úspěšného dorostence Stanislava Zatloukala a také Philipa Strunze, který se zúčastnil celého ročníku.

Ranní stávání, 1,5 hodiny cesty na sever Čech a pak celý den kvůli dvou pokusům... Ale i tom hasičský sport je. Na Stimax mělo dorazit podle přihlášek 280 závodníků a letošní ročník se tak stal rekordním, co do účasti.

Philip ve své kategorii 6-8 let se držel ve středu závodního pole. Svým druhým pokusem a svým nejlepším časem 34,71s si doběhl pro 10. místo v Děčíně a 11. místo v celkovém pořadí. V jeho kategorii se celkem zúčastnilo seriálu 38 závodníků.

V době čekání na start Standy v kategorii dorost chlapci 13-16 let jsme společně přebrali dar od hejtmana a to 4 ks dýchacích přístrojů Draeger PSS v hodnotě 159.996,- Kč.

Standa si přijel vyzkoušet STIMAX Cup poprvé. Prvním pokusem a časem 19,51s ukázal, že patří ke špičce. Bohužel v druhém pokusu při rozhození hadic mu soupeř přišlápl hadici a vytrhl spojku z ruky. A tak bylo po lepším čase. Přesto Standa ve svých pokusech ukazuje, že má nacvičeno. A tak z Děčína odvážel 5. místo z celkem 12 zúčastněných.

Víkend plný hasičiny a reprezentace SDH Lubenec v Ústeckém kraji se povedla. Můžeme si jenom přát, aby lubenecká želízka přibývala.

Petr Strunz


Stimax Cup 2017 Chomutov

Stimax Cup 2017 Chomutov

Dne 2.9. 2017 se v Chomutově konalo 3. kolo Stimax Cupu 2017. V letošním ročníku mám SDH Lubenec zástupce v nejmladší kategorii chlapců 6-8 let Philipa Strunze (5let). Do Chomutova bylo ohlášeno 218 závodníků. Philip po prvních dvou kolech byl na průběžném 9.místě v Ústeckém kraji.

V Chomutově na novém atletickém stadionu se běželo ve třech drahách. Pořadatelé opravdu připravili super prostředí a hlavně vše bylo perfektně zorganizované.

Philípek v prvním pokusu dosáhl času 42,57s ale druhým pokusem se dostal na čas 36,57s. To nebyl jeho nejlepší čas letošního roku, ale i přesto se posunul v celkovém pořadí na 7. místo ve své kategorii. Pokud dokáže v posledním závodě 23.9. 2017 v Děčíně ještě vylepšit svůj čas, umístění v desítce ho nemine a jeho první soutěžní počin bude velmi úspěšný.

Držíme palce a doufáme, že v příštím roce se z Lubence přidají další nadějné děti a dorostenci.

Petr Strunz


Okresní soutěž plamen 2017 Dobroměřice

Okresní soutěž plamen 2017 Dobroměřice

O víkendu 26.-28.5. 2017 se uskutečnilo na fotbalovém hřišti FK Dobroměřice Okresní kolo hry Plamen mládeže. SDH Lubenec vyslalo do boje 16-členný tým pod vedením Terezy Vopatové v doprovodu Milana Fejfárka a Petra Strunze.

V pátek jsme odjeli v 17:30 od hasičárny směr Dobroměřice. Na místě nás čekala registrace, postavení stanů, první společná večeře a pak na kutě. Sobotní ráno, snídaně a společný nástup. Na Okresním kole hry Plamen se sešlo v kategorii mladších 3 týmy a v kategorii starších 11 týmů. Občerstvení a denní jídlo zajišťoval SDH Krásný Dvůr.

Soutěž začala disciplínou štafeta 4x 60m, pokračovala štafetou požárních dvojic a štafetou 400m CTIF. V 1. disciplíně se nám nepovedla předávka mezi 2 a 3 úsekem, i přesto dosažený čas patřil k těm lepším, které dosahoval tým při tréninku. Druhý pokus byl neplatný pro nesení proudnice v ústech. Ve velké konkurenci to znamenalo 7. místo.

Po vydatném obědě na nás čekala poslední disciplína: útok CTIF. Zde jsme znovu mákli a rovnou prvním pokusem vybojovali 6. místo v této disciplíně.

Neděle – den pravdy a disciplína pravdy => požární útok. V prvním pokusu se nám sekl spoj savic a náš pokus byl vyhodnocen jako neplatný. V druhém pokusu se nám povedlo překonat i silnější soupeře a 4. místo za čas 33,73s nás vynesl na konečné 6. místo.

Během slavnostního vyhodnocení byla hodnocena i soutěž v malování „PO očima dětí 2017“. SDH Lubenec byl vyhodnocen v okrese, kategorie ZŠ 2: 3. místo Sára Vyskočilová a kategorie ZŠ 3: 3. místo Václav Dalibor. V krajském kole se umístila na 3. místě Sára Vyskočilová znovu v kategorii ZŠ 2.

Okresní soutěž plamen 2017 Dobroměřice

Soutěž O pohár starosty města Loun

Soutěž „O pohár starosty města Loun“

Koštice 17.9. 2016

I přes velmi deštivé počasí se v Košticích konala soutěž v požárním útoku mladých hasičů. Soutěže O pohár starosty města Loun se zúčastnilo celkem 11 týmů. Z toho dva týmy byly z Lubence, mladší družstvo ve složení: S. Vyskočilová, M.Fejfárek, V.Palicsková, V. Lang, E. Kupčeková, J. Ďuriš a strojníka jim mohl dělat S. Zatloukat ze staršího družstva. Složení starších: S. Zatloukal. L. Bezemek, P. Vajce, Š.Uhliar, J. Uhliar, N. Ďurišová, V. Dalibor. Našeho nejmenšího náhradníka D. Forejta a strojníka jsme půjčili družstvu z Postoloprt. A tak se mohli všichni naši svěřenci zasoutěžit.

Počasí nám nepřálo a proto byl odsouhlasen jen jeden útok, což pro naše děti byla výzva buď a nebo. Mladší i starší soutěžili v kategorii starší.

Z celkového počtu 11 družstev se naši mladší probojovali s časem útoku 47:… na krásné 7.místo a starší obsadili s časem 33:86 2. místo. Velká gratulace!!!!!

Zapsala Bc. Tereza Vopatová

Mladí hasiči v Lubenci dne 23.6. 2016

Mladí hasiči v Lubenci dne 23.6. 2016

Poslední výstřik si děti doslova užily. Děti nejdříve musely projít cestou, na které byly jednoduché obrázky, které si musely zapamatovat a následně napsat na papír. Když si vzpomněly alespoň na jeden, tak si vylosovaly topografickou značku a tu musely v lesíku najít. Když jí našly čekala je sladká odměna. Potom musely samy založit oheň. A pak si daly útok na tři proudy, nakonec si opekly buřty. Príma odpoledne. Rodiče dětí se odpoledne také zúčastnili.

Bc. Tereza Vopatová

Mladí hasiči z Lubence u „profíků“ v Plzni…

Mladí hasiči z Lubence u „profíků“ v Plzni…

Pro některé děti z hasičského kroužku v Lubenci se schůzka o jarních prázdninách proměnila ve výlet do Plzně. Jeli jsme se podívat k profesionálním hasičům do Hasičské zbrojnice v Plzni , kde nám ukázali, jak to chodí u „profíků“. Nejvíce si děti užily polygon, prolejzačku - bludiště , s různými vchody a poklopy, kterou děti prošly několikrát. Zde hasiči trénují s dýchacími přístroji, za tmy a mlhy, aby si cvičili schopnost se orientovat.

Po té jsme se vydali do města, do strašidelného muzea, kde na děti čekala cesta za pokladem. Domů jsme dorazili všichni a v pořádku. A tak jsme prožili příjemný, oddychový den, protože při následujících schůzkách se už budeme plně věnovat pouze „dřině“. Budeme se připravovat na soutěž, která proběhne na začátku června. Během schůzek tak procvičíme běhání, štafety a útoky, a vše potřebné, abychom byli připraveni.

Bc. Tereza Vopatová

Hasičský kroužek při SDH LUBENEC

Hasičský kroužek při SDH LUBENEC

Tak už máme měsíc hasičského kroužku za sebou a naši mladí hasiči se začínají stávat většími. Na schůzkách, které máme každý čtvrtek se učíme uzle, has.techniku, topografii, zdravovědu a postupně nabalujeme další nové dovednosti. Naposledy se děti seznámily a vyzkoušely si štafetu požárních dvojic.

Naši mladí hasiči se zúčastnili 10. 10. 2015 soutěže HRY PLAMEN v Krásném Dvoře, kam se jeli podívat, jak to na takové soutěži chodí. Po odběhu všech družstev si mohli trať také vyzkoušet. V celkovém hodnocení se družstvo: S.Zatloukal, J. a Š. Uhliarovi, S. Vyskočilová a L.Bezemek umístili na 18. místě z 22. Družstvo: D.Žáček, V.Dalibor, P. Vajce, S. Zukalová a R.Westfál obsadilo 21. místo.

V mladší kategorii se na 8. místě z 10. umístilo družstvo: E.Kupčeková, V.Pavlíčková, V.Lang, T. Gizman, D.Forejt. Na to, že uměli v té době jen pár uzlů a technické prostředky si vedli skvěle.

Účast na kroužcích je pokaždé v hojném počtu, z celkových jednadvaceti dětí chodí pravidelně 17 - 19 z nich. Neúčast dětí na kroužku nám rodiče hlásí. Je to od nich fajn. A tak víme, že děti jsou jen nemocné, že se nám nikam nezatoulaly.

Rozdělení dětí dle věku do kategorií:

Mladší žáci: Starší žáci: Dorost:
Lea Bezemková Sára Vyskočilová David Žáček
Milan Fejfárek Zuzana Křížová
Vanesa Pavlíčková Kateřina Tomková
Jaroslav Ďuriš Robert Westfál
Vilém Lang Jiří Uhliar
Daniel Forejt Štěpán Uhliar
Tadeáš Gizman Stanislav Zatloukal
Eliška Kupčeková Václav Dalibor
Petr Vajce Sabina Zukalová
Ladislav Bezemek Nikola Ďurišová
V Lubenci je velký zájem o hasičský kroužek…

V Lubenci je velký zájem o hasičský kroužek…

V sobotu 26.9. 2015 se v Lubenci v prostoru před hasičskou zbrojnicí v odpoledních hodinách konala akce pořádaná Sborem dobrovolných hasičů. Akce byla zaměřená na nábor mladých hasičů do kroužku, který povedou Bc. Tereza Vopatová a Mgr. Jaroslav Doležal.

Zájemci o práci v kroužku plnili jednotlivé úkoly, kdy nechybělo např. prokazování znalostí čísel tísňového volání, vázání uzlů, poznávání hasičské techniky, smotání sportovní hadice a v neposlední řadě střelba ze vzduchovky. Kdo zvládnul vše, získal kartu mladého hasiče a byl přijat do kroužku. Dobrá práce byla po zásluze odměněna balíčkem sladkostí. Děti se dobře bavily a s nadšením plnily úkoly. Do kroužku se nakonec přihlásilo více než dvacet dětí.

Rodiče měli možnost sledovat své ratolesti při plnění úkolů, nebo si prohlédnout prostory hasičské zbrojnice, či nahlédnout do kronik hasičského sboru. Bylo pro ně také připraveno malé občerstvení. Jsme velmi rádi, že tuto akci navštívili rodiče s dětmi v tak hojném počtu a budeme se těšit na výsledky našich mladých hasičů, kteří by se mohli stát novou generací naší velmi úspěšné jednotky.

Ráda bych poděkovala všem, kteří při této akci pomáhali a budu se těšit na další spolupráci.

Kamila Daliborová, členka výboru SDH Lubenec


© 2007-2018