Návštěva Gornsdorfu s chytáním ryb

Návštěva Gornsdorfu s chytáním ryb

Ve dnech 8.až 9. července 2017 proběhlo přátelské setkání s našimi přáteli z Německa. Pro všechny to byl perfektní relax, odpočinek a hezké posezení.Svěcení nového hasičského auta SDH Gornsdorf 17.9. 2016

Svěcení nového hasičského auta SDH Gornsdorf 17.9. 2016

Slavnost začala v 11 hodin v hasičské zbrojnici v Gornsdorfu. Moderátorem byl Olaf Artl starosta SDH Gornsdorf, který se ve svém projevu trochu podíval do historie sboru. Potom měla slovo starostka obce Gornsdorf Andrea Arnold, která hovořila o tom, jak je záslužná práce dobrovolných hasičů.

Nové auto bylo pořízeno z 1/3 z dotace a ze 2/3 z obecního rozpočtu.

Dále byly pronášeny zdravice hostů. Jako první pronesla svou řeč Monika Kunert – bývalá starostka, dále starostové a velitelé z okolí Gornsdorfu, následoval starosta Lubence Jiří Chaloupecký a nakonec starosta SDH Lubenec Bohumil Peterka, který i když byla přítomná překladatelka, svůj projev zvládl v německém jazyce, za což sklidil obrovský aplaus a uznání od všech přítomných. Slavnostní akt byl zakončen modlitbou katolického faráře, předáním klíčů od nového auta SDH Gornasdorf a společným přípitkem s následným občerstvením.

Pro naše hasiče byla ještě připravena exkurse do výcvikového centra v sousedním městě a večerní společné posezení. Naši členové pozvali své přátele z Gornsdorfu na plánovanou oslavu 145. výročí založení SDH Lubenec, která se bude konat v květnu 2017.

Zapsala Jitka Holá

Družební návštěva SDH Gornsdorf

Družební návštěva SDH Gornsdorf

Ve dnech 7.- 8. 11. 2015 se členové SDH Lubenec zúčastnili družební návštěvy u svých kolegů hasičů v partnerském Gornsdorfu. Přijetí bylo jako vždy velmi srdečné a přátelské přímo v hasičské zbrojnici. Velmi zajímavá pak byla společná návštěva ukázkového dolu Markuse Röhlinga u Annabergu. Navečer byl poté připraven malý slavnostní obřad, při kterém byla podepsána nová partnerská smlouva, jejímž základem je nedávno znovu podepsaná smlouva o spolupráci mezi obcemi Lubenec a Gornsdorf. Podepsání se za německou stranu zúčastnila starostka Gornsdorfu Andrea Arnold a velitel SDH Gornsdorf Olaf Artl. Za českou stranu smlouvu podepsal starosta SDH Lubenec Bohumil Peterka a velitel SDH Lubenec Václav Hadač. Neoficiální společenský večer byl pak členy SDH Gornsdorf zorganizován v hasičské zbrojnici, kde bylo připraveno vynikající občerstvení a nechyběla i velmi zdařilá zábava.

Druhý den po vydatné snídani proběhlo velmi srdečné rozloučení a poděkování a následovala cesta domů. Již nyní se všichni těší na další společné setkání.

Kronikářka MUDr. Dana ŠaškováNávštěva SDH Gornsdorf v rámci soutěže v požárním sportu O pohár starosty obce Lubenec

Návštěva SDH Gornsdorf v rámci soutěže v požárním sportu O pohár starosty obce Lubenec

V rámci soutěže v požárním sportu O pohár starosty obce Lubenec, přijela i malá delegace členů SDH Gornsdorf, kteří byli ubytovaní u paní Chlupové.

Noční soutěž v Lubenci 23. 5. 2015

Noční soutěž v Lubenci 23. 5. 2015

Naše přátele z Gornsdorfu jsme přivítali v sobotu 23.5.2015 v dopoledních hodinách. Přivítání a krátké posezení s občerstvením bylo nejprve v požární zbrojnici s vedením SDH Lubenec, po tradičním obědě v restauraci Lubik, jsme naše přátele vzali na návštěvu Kryrské rozhledny. Večeře a společný večer na hřišti při noční soutěži, které se naši hosté rovněž zúčastnili, jsou každoročním programem naší vzájemné spolupráce. V neděli dopoledne po vydatné snídani, kterou přichystali naše hasičky odjeli naši hosté domů.

V rámci návštěvy byla domluvena příprava na nové vzájemné smlouvě o spolupráci v rámci partnerské smlouvy mezi obcemi Lubenec a Gornsdorf. Na tlumočení se podíleli MUDr. Dana Šašková a Mgr.Jaroslav Doležal.

Delegace SDH Gornsdorf na plese

Delegace SDH Gornsdorf na plese

Olaf s Lilo a Patrik s přítelkyní tvořili čtyřčlennou delegaci SDH Gornsdorf na našem hasičském bále. Byli ubytovaní u paní Chlupové a v neděli odjížděli velmi spokojení domů. O večeři a občerstvení se postarali Zlatka a Ruda Tlustých. Hosté předali veliteli SDH Lubenec aktuální fotku členů SDH Gornsdorf a lahev šampaňského.

1. hasičský ples v Gornsdorfu

1. hasičský ples v Gornsdorfu

Dne 1.11. 2014 jsme byli pozváni na 1. hasičský ples do Gornsdorfu. Na ples se vydalo 10 členů (P.Strunz, K.Strunz, J.Doležal, M.Dalibor, K.Daliborová, R.Holá, M.Holý, V.Šeiner, K.Hamouz, J. Vospálková).

Na cestu jsme se vydali naším Fordem. Po setkání s kamarády na náměstí v Hormersdorfu, jsme se vyrazili ubytovat. Na šestou hodinu jsme měli zajištěný odvoz do kulturního domu v Gornsdorfu, kde se ples konal. Přivítala nás starostka Gornsdorfu a starosta jednotky Olaf. Po společné večeři začal příjemný večer, který končil po jedné hodině ranní.

Během večera jsme kamarádům poděkovali "ošerpováním pánské části jednotky Gornsdorf". O ošerpování se postarala dámská část SDH Lubenec. Kamarádi dostali na památku šerpu s datumem jejich prvního plesu a pojmenováním "Tanzmeister". Kolečko a taneček s ženami z Lubence nesměl chybět. Bylo to krásné překvapení, které starosta jednotky Gornsdorf ocenil.

Ráno nás čekala společná snídaně a cesta přes bazén domů.

Petr Strunz

Laurentiusfest 10. 8. 2014 in Lebenec

Laurentiusfest 10. 8. 2014 in Lubenec
Ilustrační fotografie

Návštěva partnerské obce

O víkendu 5. a 6. řijna se zástupci SDH Lubenec učastnili oslavy výročí založení SDH Gornsdorf v Německu.
GORNSDORF 6.-7. 10. 2012

GORNSDORF 6.-7. 10. 2012

V sobotu 6. 10. vyjelo na družební návštěvu do Gornsdorfu 11 zástupců SDH Lubenec. Do Gornsdorfu jsme dojeli kolem 13.00 hod, byli jsme přivítáni na hasičárně Anjou jakožto předsedkyní hasičského spolku, starostou SDH Gornsdorf Ralfem a velitelem Olafem. Byli zde samozřejmě i další členové a jejich partnerky a děti. V klubovně v patře jsme při malém občerstvení provedli pozdravná přivítání a obdivovali český koutek, kde jsou různé upomínkové předměty od nás i ze starších dob, také nás mile překvapilo, že horní převlékárny a toalety jsou popsány německy a česky. Po občerstvení jsme vyjeli do hornického muzea u Chemnitzu. Myslím, že to pro nás všechny byl skvělý a zajímavý zážitek.

Více informací / Zpět

>

Po návratu do Gornadorfu jsme se jeli ubytovat do hotelu Waldperle a v 18:00 hod jsme byli očekáváni v hasičárně vedením SDH a paní starostkou Kunertovou. Předali jsme si dárky. Hasiči dostali soudek piva, bednu knedlíků od Zlatky, velkou krabici koláčů od Kamily, dva dárkové koše (ze soutěže v Chyši) a paní starostka korbel a lázeňské oplatky od Dany a 2 knedlíky od Zlatky. V hasičárně bylo připraveno bohaté občerstvení s grilováním. Během večera hrál Vítek na saxofon k poslechu, takže příjemná nálada a skvělá pohoda se linula celým večerem, kdy se zde vystřídali další hasiči z Gornsdorfu a jejich rodinní příslušníci, byl tu také Jirka bydlící v Německu se syny, ten starší Beni tu byl u Mosťáků díky Jitce na táboře - pozdravují moc Jitku.

Všichni hasiči se ptali na ty z Vás, kteří nemohli přijet, všechny jsme je od Vás pozdravovali, paní starostka pozdravovala pana starostu Peterku a ujistila nás, že celý pobyt je hrazen z fondů, které jsou k tomu určené, že jsou velmi rádi, že mohou rozvíjet naše vzájemné přátelství a že díky těmto společným akcím fond nevyschne a naopak bude díky tomuto užitečnému čerpání nadále doplňován. Venca Hadač, pronášel velmi pěkné uvítací a dárkové proslovy a velmi překvapil naše hosty, že už věděl o budoucím 130. výročí SDH Gornsdorf v příštím roce, také slíbil, že se na ně určitě nachystáme.

Přátelé také ocenili Vaškovo Šeinera medaili za 1. místo v požárním útoku profíků v republice, kterou měl s sebou a také se hecovali k tréninku. Oni se zase chlubili, že dokázali na své poslední soutěži uhrát z 15 družstev 4. místo. Také se již těší na bál a na noční soutěž v příštím roce u nás. Vzhledem k jejich výročí by rádi, abychom jim včas sdělili naše termíny, aby se oni mohli přizpůsobit tak, aby jsme mohli přijet a být například v uniformách a se standardou při tom. Když dáme včas termíny, budou moci i lépe objednat ubytování a to přímo v Gornsdorfu, abychom v noci nemuseli jezdit auty.

Druhý den jsme po snídani vyrazili od hasičárny s našimi hosty do bazénového centra v Geyeru, což byl moc prímový relax. Po koupání jsme se lehce po poledni se všemi rozloučili, poděkovali a vyrazili domů. Byl to moc pěkný víkend, vše se moc povedlo, reprezentovali jsme důstojně. Co se týče různých domluv - snad jsem na nic nezapomněla, kdyžtak mne doplníte.

Účastníci:

Václav Hadač, Václav Hadač ml., Karolína Hadačová, Václav Šeiner, Zlatka a Ruda Tlustých, Kamila a Martin Daliborovi, Dana, Vláďa a Vítek Šaškovi. Na tlumočení se podíleli Dana Šašková, Václav Hadač ml., Vítek Šašek, Kamila Daliborová a Jirka z Německa
Rozloučení s SDH Gornsdorf před hasičárnou

Rozloučení s SDH Gornsdorf před hasičárnou

Víkend oslav uběhl společně s našimi přáteli z Gornsdorfu a nastal čas loučení. Děkujeme za přání, krásné dárky a milou společnost. Těšíme se zase na oplátku na 15. 9. 2012 na společné soutěžení v Anaberku.

Das Festwochenende geht mit unseren Freunden bald zu Ende , kommt die Zeit sich abschieden. Wir danken recht herzlich für alle Wünsche, schöne Geschenke und liebe Geselschaft. Wir freuen uns schon jetzt auf das Zusammenwettkampfen in Annaberg am 15. 9. 2012.Slavnostní setkání v předvečer 140. výročí

Slavnostní setkání v předvečer 140. výročí

Naši přátelé z Gornsdorfu přijeli oslavit 140. výročí založení SDH Lubenec již v pátek 8. 6. 2012. Strávili jsme společně velmi pěkný srdečný večer v příjemném posezení v hasičské zbrojnici s občerstvením doneseným našimi členy.

Unsere Kamaraden aus Gornsadorf kamen unseres Feuerwehrfest schon am 8. 6. 2012 Abend feiern. Wir haben ein sehr schönen und freundlichen Abend bei gutem Essen und Trinken zusammen durchgebracht. Haben uns zusammen sehr wohl gefielt.Ve dnech 9.7.-10.7. se uskutečnila návštěva členů SDH Lubenec v Gornsdorfu - Fotogalerie

Ve dnech 9.7.-10.7. se uskutečnila návštěva členů SDH Lubenec v Gornsdorfu

Více informací / Zpět

V roce 2011 se dále úspěšně rozvíjí novodobá spolupráce s dobrovolnými hasiči z družebního města obce Lubenec - Gornsdorfu v Sasku. Byly uskutečněny celkem 3 delegační návštěvy. 2x byli hasiči z Německa v Čechách, 1x byli zástupci SDH Lubenec v Gornsdorfu. Hlavní návštěva členů SDH Gornsdorf byla na Noční soutěži v požárním sportu SDH Lubenec dne 10.-11. 6. 2011.

Příprava probíhala na výborových schůzích SDH Lubenec-materiálně a organizačně tuto návštěvu připravila paní Jitka Holá, tlumočení MUDr. Dana Šašková a Karolína Migasová. Strava byla zajišěna u stánku manželů Tlustých a v Lubiku. Přijelo nejen soutěžní mužstvo, ale někeří členové SDH přijeli i s rodinami. Starosta SDH Gornsdorf ujel dokonce celou trasu na kole. Bylo připraveno občerstvení a pití do sytosti.

Naši kamarádi přijeli již v pátek 10.6. 2011 navečer, kdy proběhlo velmi srdečné a kamarádské večerní grilování a společné povídání. Bylo provedeno hodnocení dosavadní spolupráce, naplánovány další společné akce a domluven program na nadcházející společný víkend. Večera se zúčastnil a hasiče z Německa pozdravil i starosta obce Lubenec Bohumil Peterka.

V sobotu dopoledne naši kamarádi společně trénovali s naším sportovním družstvem na hřišti TJ Spartak Lubenec, oběd byl v Lubiku u manželů Tlustých, odpoledne se většina našich hostů zúčastnila výletu na Vochlickou rozhlednu pod vedením MUDr. Dany Šaškové a večer při soutěži nám naši kamarádi předvedli perfektní hasičské útoky, kde zúročili sportovní rady českých kamarádů a umístili se na krásném 3. místě. V neděli dopoledne jsme se našimi přáteli rozloučili u hasičksé zbrojnice v Lubenci, kde paní Jitka Holá připravila výbornou lívancocovou pochoutku.

Spolupráce mezi hasičskými sbory obou družebních obcí se rok od roku více rozvíjí, přijíždí stále více přátel. V současné době může SDH Lubenec nabídnout přespání v modernizované hasičské zbrojnici, dále máme výbornou spolupráci s paní Chlupovou a jejím penzionem v Lubenci a penzionem „U Čapků“ v Tisu u Blatna. Závěrečná fotka tak vyjadřuje spokojenost všech účastníků společné akce.

Naši kamarádi odjížděli spokojení a plni nových zážitků a zároveň nám předali pozvánku na soutěž v požárním sportu v Kemptau v Německu, která se koná 9.7.2011 a na které naši členové SDH Lubenec přislíbili účast.

Die Feuerwehr aus Gornsdorf nehmen an den Nachtwetkampf teil…

Schon fünfmal organisiert Feuerwehr aus Lubenec den Nachtwettkampf in Lubenec, der nicht ohne Zusammentreffen den Partnerschaften Lubenec – Gornsdorf dauern kann.

Unsere Freunde kamen schon am Freitag 10.6.2011 am Abend. Da war dann ein sehr schöner und freundlicher Grillabend und Zusammenunterhaltung.

Am Samstag war dann ein Zusammentraining, gutes Mittagessen bei Lubik , Nachmittag dann ein Ausflug zum Aussichtsturm Vochlice und Abend Nachtwettkampf mit einem sehr schönen dritten Platz für die Feuerwehr aus Gornsdorf.

Am Sonntag kam die Abfahrt und Einladung für die Feuewehrfreunde aus Lubenec zum Wettkampf in Deutschland im Kemtau am 9.7.2011.

Ve dnech 9.7.- 10.7. se uskutečnila družební návštěva členů SDH Lubenec v Gornsdorfu.

Zúčastnilo se 15 zástupců SDH Lubenec a jejich rodinných příslušníků. Fotky ze všech akcí jsou na webu SDH Lubenec.

Na základě pozvání našich přátel hasičů z Gornsdorfu, jsme přijali účast v soutěži v požárním sportu – útoky v německém Kemptau, kde probíhala okresní kvalifikace zdejších hasičských sborů.

Naši se po prvních útocích, které probíhali s trochu jinými pravidly než v Česku, průběžně umístili na 3. místě, nakročeno měli na lepší, ale na mokrém a nerovném terénu byla sportovní obuv našich spíše kontraproduktivní. Ve druhém útoku to vypadalo na jasný vítězný čas, bohužel došlo k potížím s rozdělovačem, a tak naši neměli šanci ukázat, jak jsou dobří. Po útocích se svým strojním vybavením, si naši zkusili útok se strojním vybavením našich přátel, a přestože vše bylo nezvyklé, čas útoku patřil k těm lepším.

Odpoledne si pro nás naši přátelé připravili prohlídku v požární zbrojnici v Thumu, kde jsme měli možnost vidět v akci moderní vysokozdvižný otočný záchranný žebřík značky Mercedes v akci. Rovněž celá požární zbrojnice pro dobrovolné hasiče byla na úrovni, které bohužel nedosahují některé naše požární zbrojnice profesionálních hasičů.

Poté jsme strávili zbytek odpoledne na koupališti v Gornsdorfu, kde jsme příjemně odpočívali po náročném dopoledni.

Večer s grilováním, dobrou pohodou a společnou zábavou, o kterou se tentokrát postaral handicapovaný chráněnec SDH Lubenec Vít Šašek skvělou hrou na saxofon, byl krásnou tečkou za pěkným dnem stráveným s našimi přáteli v Gornsdorfu. Byli jsme srdečně přijati nejen našimi přáteli hasiči, ale i starostkou Gornsdorfu paní Kunertovou a starostou dobrovolných haičů Ralfem Halšteinem, kteří nám předali zdravice, malé dárky a kteří oba svorně vyjádřili přání v takovýchto setkáních i nadále pokračovat. Za členy SDH Lubnec poděkoval velitel SDH Lubenec Václav Hadač. Velmi příjemné ubytování bylo zajištěno v hotelu Waldperle, odkud jsme se po vydatné snídani jeli ještě s našimi přáteli rozloučit a odjeli domů. Zároveň jsme našim přátelům předali pozvání na soutěž v požárním sportu v rámci Vavřinecké poutě 7.8.2011.

Družební návštěvy se za SDH Lubenec zúčastnili: Václav Hadač st. a ml., Václav a Vlastimil Šeinerovi, David a Lucie Hadačovi, Karel Hamouz, Petr a Karolina Strunzovi, Zlatka a Rudolf Tlustých, Ondřej Liška a Dana, Vladimír a Vít Šaškovi.

Delegační návštěva členů SDH Gornadorf v rámci Vavřinecké poutě 7.-8. 8. 2011.

Vzhledem k termínu konání požární soutěže „O pohár starosty obce Lubenec“, kdy většina členů SDH Gornadorf čerpá dovolenou, přijela jen 4-členná delegace členů SDH Gornadorf, aby svou účastí podpořili naše borce při soutěži. Strávili pěkný večer na Vavřinecké zábavě a fandili našim při propršené soutěži.

Kontakt s hasiči z Gornsdorfu velice dobře funguje přes e-mailovou poštu.

Před každou akcí se tak mohou upřesňovat všechny organizační záležitosti. Před vánoci jsem poslala členům SDH Gornsdorf vánoční pozdrav a předběžné pozvání na 7. hasičský bál, který bude v sobotu dne 18.2.2012.

Spolupráce mezi oběma partnerskými SDH je podle mého názoru v současné době velmi úspěšná a nadále se slibně rozvíjí.


Ilustrační fotogalerie

Hasiči z GORNSDORFU na noční soutěži

Více informací / Zpět

Již V. ročník „Noční soutěže nad Lubencem“ pořádané SDH Lubenec se jako každým rokem neobešel bez společného setkání hasičů z patnerské obce Gornsdorf.

Naši kamarádi přijeli již v pátek 10. 6. 2011 navečer, kdy proběhlo velmi srdečné a kamarádské večerní grilování a společné povídání. Bylo provedeno hodnocení dosavadní spolupráce, naplánovány další společné akce a domluven program na nadcházející společný víkend. Večera se zúčastnil a hasiče z Německa pozdravil i starosta obce Lubenec Bohumil Peterka.

V sobotu dopoledne naši kamarádi společně trénovali s naším sportovním družstvem na hřišti TJ Spartak Lubenec, oběd byl v Lubiku u manželů Tlustých, odpoledne se většina našich hostů zúčastnila výletu na Vochlickou rozhlednu pod vedením MUDr. Dany Šaškové a večer při soutěži nám naši kamarádi předvedli perfektní hasičské útoky, kde zúročili sportovní rady českých kamarádů a umístili se na krásném 3. místě. V neděli dopoledne jsme se našimi přáteli rozloučili u hasičksé zbrojnice v Lubenci, kde paní Jitka Holá připravila výbornou lívancocovou pochoutku.

Spolupráce mezi hasičskými sbory obou družebních obcí se rok od roku více rozvíjí, přijíždí stále více přátel. V současné době může SDH Lubenec nabídnout přespání v modernizované hasičské zbrojnici, dále máme výbornou spolupráci s paní Chlupovou a jejím penzionem v Lubenci a penzionem „U Čapků“ v Tisu u Blatna.

Naši kamarádi odjížděli spokojení a plni nových zážitků a zároveň nám předali pozvánku na soutěž v požárním sportu v Kemptau v Německu, která se koná 9.7.2011 a na které naši členové SDH Lubenec přislíbili účast.

Die Feuerwehr aus Gornsdorf nehmen an den Nachtwetkampf teil…

Schon fünfmal organisiert Feuerwehr aus Lubenec den Nachtwettkampf in Lubenec, der nicht ohne Zusammentreffen den Partnerschaften Lubenec – Gornsdorf dauern kann.

Unsere Freunde kamen schon am Freitag 10.6.2011 am Abend. Da war dann ein sehr schöner und freundlicher Grillabend und Zusammenunterhaltung.

Am Samstag war dann ein Zusammentraining, gutes Mittagessen bei Lubik, Nachmittag dann ein Ausflug zum Aussichtsturm Vochlice und Abend Nachtwettkampf mit einem sehr schönen dritten Platz für die Feuerwehr aus Gornsdorf.

Am Sonntag kam die Abfahrt und Einladung für die Feuewehrfreunde aus Lubenec zum Wettkampf in Deutschland im Kemtau am 9. 7. 2011.


Ilustrační fotografie

NÁVŠTĚVA GORNSDORFU 14.-15. 8. 2010

Více informací / Zpět

Na pozvání členů SDH Gornsdorf se devět členů SDH Lubenec (Bc. Strunz Petr, Karolina Migasová, Zlatka a Rudolf Tlustých. Václav Šeiner a Michaela Háblová, Vlastimil Šeiner, Karel Hamouz a Jitka Holá) vydalo do Německa na reciproční návštěvu v rámci každoročně zde pořádané „Lesní slavnosti“.

Do Gornsdorfu dorazili okolo 17,45 hod. Po ubytování bylo připraveno na hasičské zbrojnici grilování a občerstvení, které se protáhlo zhruba do 23 hod., protože členové soutěžního družstva společně nacvičovali sací koš v hasičárně. Zhruba ve 23 hod, se všichni společně odebrali do kulturního domu na taneční zábavu.

S hostiteli se rozloučili ještě v noci a ráno po snídani /asi v 9,30 / vyrazili na cestu domů. Výlet se vydařil, přijetí bylo vřelé a srdečné. V okolí Gornsdorfu byly povodně, a tak se naši hosté vrátili ke své práci a naši členové SDH zase spěchali domů trénovat na krajskou soutěž v požárním sportu.


Fotogalerie

Návštěva členů SDH Gornsdorf 13. 2. 2010

Více informací / Zpět

Členové SDH Gonsdorf přijali pozvání na 5. hasičský bál a zúčastnili se tohoto jubilejního bálu. Odpoledne před samotným bálem si společně s členy SDH Lubenec prohlédli náě nově zařazený vůz CAS 24 Liaz a hasičárnu.Ilustrační fotografie

Návštěva členů SDH Gornsdorf 9. 8. 2009

Více informací / Zpět

Na závěr letošní Vavřinecké pouti přijali pozvání SDH Lubenec členové SDH Gonsdorf a zúčastnili se jako diváci soutěže v požárním útoku o Pohár starosty obce Lubenec. Po skončení soutěže bylo pro hosty z Německa paní Jitkou Holou připraveno skvělé občerstvení ve stanu obce Lubenec. V průběhu posezení byla živě diskutována právě proběhlá soutěž a její výsledky, členové SDH Gornsdorf předali členům SDH Lubenec pozvání na soutěž v požárním útoku v Německu dne 5. 9. 2009 a byly domluveny organizační a technické záležitosti pro tuto soutěž. Celé setkání probíhalo v srdečné a přátelské atmosféře.


Fotogalerie

Návštěva SDH Lubenec u SDH Gonsdorf v Německu 20. - 21. 6. 2009

Více informací / Zpět

Hasiči z Lubence byli pozváni na oslavy 80.výročí založení kulturního domu v partnerské obci Gornsdorf v Sasku. Oslavy byly zahájeny v pátek 19.6.2009, hlavní program se odehrával v sobotu. Probíhal fotbalový turnaj, taneční zábava a noční program. Důvodem tak velkých oslav je fakt, že kulturní dům byl postaven občany, kteří si i první materiál zakoupili z vlastních peněz.

Pro hasiče z Lubence byla připravena na sobotu návštěva požární stanice v Chemnitzu, kde je profesionální jednotka hasičů a záchranářů. Tato stanice patří mezi unikátní v Německu a nedávno oslavila 100let od své výstavby. Během týdne zde pracuje 300 zaměstnanců, z toho 240 se aktivně účastní výjezdové činnosti (v ČR poměr opačný?!). Všichni museli ocenit nadčasovost budovy, která slouží hasičům přes 100let. V budově můžete najít posilovnu, moderní kuchyň, moderní pračku hadic, školící místnost, atd. Velkým překvapením bylo nalézt v garážích Tatru 148 CAS32. Plně zachované vozidlo již neslouží k výjezdům, ale jeho stav by to bez problémů dovolil - co by za to dalo SDH v Čechách.

Den byl zakončen společnou večeří s kamarády na hasičárně v Gornsdorfu a tancem na noční zábavě. Víkend byl zakončen na koupališti v nedalekém Thalheimu. Koupaliště nabízí plavecké bazény, vířivky, slanou vodu, bazény pro děti a tobogán.

Hasiči z Lubence si přivezli krásné zážitky a partnerství s kamarády z Gornsdorfu se opět posunulo o kus dál…

Petr Strunz

Ilustrační fotografie

Průběh spolupráce SDH Lubenec s SDH Gornsdorf v roce 2008

Více informací / Zpět

Předkládá : MUDr. Dana Šašková

V roce 2008 se začala úspěšně rozvíjet novodobá spolupráce s dobrovolnými hasiči z družebního města obce Lubenec - Gornsdorfu.

Byly uskutečněny celkem 3 delegační návštěvy. 2x byli hasiči z Německa v Čechách a 1x byli zástupci SDH Lubenec v Gornsdorfu.

Hlavní návštěva členů SDH Gornsdorf byla plánována na noční soutěž pořádanou SDH Lubenec na 31.5.2008.

Příprava probíhala na třech výborových schůzích SDH Lubenec- 29.2.; 3.5. a 18.5.2008 – materiálně a organizačně tuto návštěvu připravila paní Jitka Holá, tlumočení MUDr. Dana Šašková a Karolína Migasová. Ubytování bylo zajištěno u paní Chlupové, strava pomocí talonků u stánku manželů Tlustých. Přijelo 6 mužů.

Program: pobyt na hřišti, návštěva zámku Chyše, pozdní oběd ve zdejší restauraci, projižďka okolím Rabštejna, přijetí u starosty obce Lubenec, večerní soutěž a posezení ve stanu, prohlídka hasičárny a návštěva ve firmě SKLOART.

Ve dnech 28.6.- 29.6. se uskutečnila družební návštěva členů SDH Lubenec v Gornsdorfu. Ve 3 autech 11 zástupců SDH Lubenec. Tato návštěva se uskutečnila u příležitosti 125. výročí založení SDH Gornsdorf.

Program: Přijetí členy SDG Gornsdorf a starostkou města Gornsdorf, posezení ve stanu s kulturním programem, prohlídka hasičské techniky od nejstarší až po nejnovější techniku, účast na ranní mši a nejvíce asi zaujalo zásahové cvičení - ukázka zásahů v průběhu dějin s příslušnou technikou až po současný způsob zásahu. Skvělé představení s námi sledoval i starosta obce Lubenec Bohumil Peterka.

Poslední návštěva členů SDH Gornsdorf v Lubenci se konala 3.8.2008 v rámci Vavřinecké poutě a u příležitosti soutěže v požárním sportu o Pohár starosty obce Lubenec. Přijelo 6 mužů. V sobotu se zúčastnili programu poutě a v neděli soutěže jako diváci, také navštívili požární zbrojnici. Ubytování bylo zajištěno u p. Chlupové a v Nahořeticích. Noční rozvoz obětavě zajistil Václav Hadač.

Úspěšně se rozvíjející spolupráce bude pokračovat i v letošním roce, neboť členové SDH Gonsdorf přislíbili účast soutěžního družstva na naší noční soutěži.


© 2007-2018